Yükleniyor

Şirketimiz

1979 yılından beri yem ham maddesi sektöründe başarılarla dolu ticari deneyime ve birikime sahip firmamız 2001 yılından itibaren A.B Gıda Sanayi ve Tic. A.Ş. unvanı altında faaliyetlerini yürütmektedir. İç piyasaya yapılan satışların yanı sıra ihracat satışları da önemli bir yer tutmaktadır. Özellikle Avrupa ve Ortadoğu ülkeleri önemli dış pazarlar arasında yer almaktadır.

Ab GıdaKabuklu Yumurta Üretim tesisimiz 2000 yılında iki adet yumurta kümesi ile hizmete başlamış, ilerleyen yıllarda civciv büyütme kümesleri, yumurta kümesleri ve soğuk hava deposu inşaatlarının tamamlanması ile hızlı şekilde kapasite artırılmıştır.

Artan hayvan kapasitemiz nedeniyle, Bandırma’da bulunan yem fabrikamız yem üretim kapasitesindeki artış göz önünde bulundurularak 2004 yılında Manyas-Yeniköy’de inşaatı biten modern, bilgisayar kontrollü yeni tesislere taşınmıştır. Firmamız yumurta üretiminde gösterdiği istikrarlı ve güçlü büyüme trendini yeni yumurta kümesleri ve civciv büyütme kümesi projeleri ile sürdürmektedir.

Son yıllarda gelişmiş ülkelerde kabuklu yumurtanın her türlü imalathanede kullanımının sağlık kuruluşları tarafından yasaklanmış olmasına paralel şekilde ülkemizde de yumurtanın hijyen standartlarına uygun olarak gıda sektöründe kullanılmasını ön plana çıkarmıştır. Bu amaçla
2002 yılında Bandırma-Aksakal mevkiinde hizmete giren Pastörize Yumurta Tesisleri kullanıcılara hijyenik koşullarda üretilen ürünler sunmaktadır.

Deterjan ve seramik sektöründe önemli bir hammadde olan STPP, gıda sınıfı ve teknik sınıf fosforik asit, viyöl üretim tesisleri, organik gübre tesisleri, yumurta tozu üretim tesisleri A.B Gıda San. Ve Tic. A.Ş.’in en yeni yatırımlarıdır. Bu yatırımlar ile firmamız başarılı bir büyüme çizgisi sürdürmektedir.

Misyonumuz

Misyonumuz küresel gelişmeleri ve yenilikleri izlemek, en iyiyi uygulamak, çevreye ve insan sağlığına saygı göstermek, güvenilirlik ilkesini benimseyerek sektörde öncü bir firma olmaktır.

Vizyonumuz

Ham madde tedariğine her geçen gün daha fazla katma değer katarak, güven odaklı çalışmalarımızda kendi alanımızın lideri olmak, kurumsal uygulamaları ve gelişim süreci ile sektörde örnek model olmaktır.

Başarımızın Sırrı

Kalitesini üstün standartlarda müşterilerine sunan A.b gıda, tedariğini üstlendiği firmaları ortak olarak benimseyip, hızlı, uygun ve avantajlı şartlarla ortaklarını başarıya yönlendirmektedir.