Yükleniyor

Kariyer

A.B Gıda San. Ve Tic. A.Ş.’inin en değerli özkaynağı insandır ilkesinden hareketle, insan gücü ihtiyacımızın karşılanmasında yaklaşımımız tüm adaylara eşit fırsat tanımak, tarafsız ve etki altında kalmadan doğru adayı tespit etmektir.

A.B Gıda San. Ve Tic. A.Ş.’ine başvurular faks, mektup, e-posta yoluyla veya çalışanların önerileri ve danışmanlık şirketleri gibi çeşitli kaynaklardan gerçekleştirilebilir. Yapılan tüm başvurular İnsan Kaynakları tarafından bilgi bankasına kaydedilir ve adaylara 15 gün içinde süreçle ilgili bilgilendirme yapılır.

İşe alımlar, İnsan Kaynakları Bölümü tarafından düzenlenen mülakat ve/veya sınav süreçleriyle gerçekleşir. Gereksinim duyulan kadro için öncelikle kariyer planlaması doğrultusunda şirket bünyesindeki çalışanlar araştırılır. Çalışanlar arasında uygun aday bulunamaması durumunda bilgi bankasındaki başvurular incelenir ve göreve uygun adaylar belirlenir.

Belirlenen adaylar ile İnsan Kaynakları Bölümü mülakat sürecini başlatır ve ilk görüşmeyi gerçekleştirir. İlk görüşme sonrası gereksinim duyulan pozisyona uygun olduğu tespit edilen adaylar ikinci, gerekirse üçüncü görüşmelere davet edilir. Yapılan görüşmeler ve yorumlanan Mesleki Kişilik Envanteri sonucu da göz önünde bulundurularak, göreve uygunluğu tespit edilen adaya İnsan Kaynakları Bölümü tarafından teklif gerçekleştirilir.

Yapılan görüşmeler neticesinde göreve kabul edilmeyen diğer adaylara sürecin sonucu ile ilgili olarak 15 gün içinde bilgilendirme yapılır.